ESG, Bezpieczeństwo pracy na rusztowaniach

Bezpieczeństwo pracy na rusztowaniach

Praca na wysokościach wymaga stosowania odpowiednich zasad BHP. Wiele robót nie tylko związanych z budową nowych obiektów budowlanych, ale również prac montażowych w przemyśle wymaga pracy na rusztowaniach. W przypadku prac na rusztowaniach nie tylko chodzi o używanie wysokiej jakości, klasy rusztowań, czy też stosowania konkretnych zabezpieczeń. Pracując na rusztowaniach, należy stosować się do konkretnych zasad BHP.

Co to jest rusztowanie?

Rusztowanie to tymczasowa konstrukcja stawiana w celu wsparcia dostępu. Rusztowania to bezpieczna, stabilna platforma robocza, gdy praca nie może być wykonywana na poziomie gruntu lub na podłodze. Składa się z rur, łączników, ram, które po złożeniu tworzą rusztowanie.

BHP pracy na rusztowania obowiązujące w firmie ESG?

Firma ESG przestrzega wszelkich zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy (tekst jedn.: Dz. U. z 2003 r. Nr 169, poz. 1650 z późn. zm.) – dalej r.b.h.p. Zgodnie z § 109 ust. 1 r.b.h.p. przy pracach wykonywanych na rusztowaniach na wysokości powyżej 2 m. należy w szczególności:

  • zapewnić bezpieczeństwo przy komunikacji pionowej i dojścia do stanowiska pracy,
  • zapewnić stabilność rusztowań i odpowiednią ich wytrzymałość na przewidywane obciążenia,
  • przed rozpoczęciem użytkowania rusztowania należy dokonać odbioru technicznego w trybie określonym w odrębnych przepisach.

Przy pracach na rusztowaniu, ich ustawianiu oraz rozbiórce należy zastosować następujące zasady:

  • przed rozpoczęciem prac sprawdzany jest stan techniczny konstrukcji lub urządzeń, na których mają być wykonywane prace, w tym ich stabilność, wytrzymałość na obciążenia.
  • stosowane są zabezpieczenia przed nie przewidywaną zmianą położenia, sprawdzany jest stan techniczny stałych elementów konstrukcji lub urządzeń mających służyć do mocowania linek bezpieczeństwa
  • zapewnienie odpowiedniego do rodzaju wykonywanych prac, sprzętu chroniącego przed upadkiem z wysokości jak: szelki bezpieczeństwa z linką bezpieczeństwa przymocowaną do stałych elementów konstrukcji, szelki bezpieczeństwa z pasem biodrowym (do prac w podparciu – na słupach, masztach itp.),
  • stosowanie przez pracowników hełmów ochronnych

Szukasz dla siebie nowego zajęcia i zależy Ci na rozwoju swojej kariery? Sprawdź oferty pracy dla monterów rusztowań dostępne na naszej stronie

Bezpieczeństwo w firmie ESG

Dla Firmy ESG Group bezpieczeństwo pracowników to priorytet, nie stosujemy dróg na skróty. To główny element, który nie podlega żadnym kompromisom na każdym etapie naszej działalności. Podnosząc poziom bezpieczeństwa naszych pracowników oraz ich świadomość niebezpieczeństw związanych z pracą na wysokości stosujemy wewnętrzne kontrole w miejscu pracy. Ponadto przeprowadzamy szkolenia pracownicze.

ESG Group

Jeśli masz jakieś pytania, eksperci z ESG Group są tutaj, aby pomóc! Zapoznaj się z naszą ofertą lub skontaktuj się z nami, aby umówić się na bezpłatną konsultację, podczas której odpowiemy na Twoje pytania i pomożemy znaleźć rozwiązanie, którego potrzebujesz.

Czekamy na Państwa pod numerem telefonu: +48 91 887 61 26 

W celu poznania szczegółów prosimy również o kontakt mailowy: office@esgsolutions.pl 

Szukasz pracy?

W ESG wierzymy, że to ludzie są kluczem naszego długofalowego sukcesu oraz że talent jest w każdym. Dlatego właśnie dostarczamy naszym pracownikom narzędzi, wskazówek i możliwości, których potrzebują aby się rozwijać oraz osiągać sukces w pracy i życiu. Udzielanie wsparcia, dzięki któremu możesz realizować swój potencjał oraz osiągać osobiste cele jest tym, co pozwala nam tworzyć firmę. Nasz sukces jest przecież połączony z Twoim. ESG Group jest znakomitym miejscem do budowania satysfakcjonującej i pomyślnej kariery, niezależnie od ścieżki zawodowej, jaką wybierasz. Przyjdź tworzyć ESG Group razem z nami!

Rekrutujemy pod numerem telefonu: +48 662 483 040; lub napisz do nas: hr@esgsolutions.pl

Możliwość komentowania została wyłączona.