Monter rusztowań bez doświadczenia

Monter rusztowań. Co warto wiedzieć?

Monter rusztowań to zawód ważny oraz wiążący się z ogromną odpowiedzialnością. Czuwanie nad prawidłowym montażem i demontażem rusztowań, a w trakcie samych prac, kontrolowanie stanu technicznego rusztowań to zajęcie montera. Zawód ten cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem Polaków. Jest wiele powodów takiego stanu rzeczy ale głównymi powodami są przede wszystkim duże zapotrzebowania na monterów rusztowań, a także wizja wysokich zarobków. Równie dużą popularnością na rynku pracy cieszy się pomocnik montera rusztowań, odpowiedzialny za przygotowywanie placu budowy. Wiele osób zainteresowanych pracą na rusztowaniach zastanawia się jednak, czy tak odpowiedzialna funkcja wymaga posiadania kilkuletniego doświadczenia. Oto, co warto wiedzieć na ten temat.

Monter rusztowań, zakres obowiązków.

Zarówno sam specjalista, jak i współpracujący z nim pomocnik montera rusztowań zajmują się przygotowaniem prac budowlanych związanych z montażem lub demontażem rusztowania. Trzeba dobrać odpowiednie elementy rusztowania, a także potwierdzić ich dobrą jakość. Monterzy i pomocnicy przygotowują również teren pod stawianą konstrukcję, a także kontrolują przebieg prac montażowych lub demontażowych.

Monter rusztowań wykorzystuje również specjalistyczne złączki i klamry w celu łączenia ze sobą elementów rusztowania. Monter układa oraz zabezpiecza podesty robocze. W trakcie przeprowadzanych prac specjalista ten kontroluje na bieżąco stan rusztowania, zapobiegając tym samym nagłym wypadkom. Po zakończeniu budowy monter rusztowań jest także odpowiedzialny za prawidłowy demontaż całej konstrukcji.

Monter rusztowań, Co trzeba wiedzieć, chcąc nim zostać?

Osoby poszukujące pracy jako monter rusztowań bez doświadczenia muszą pamiętać, że zawód ten wymaga odpowiedzialności. Jest też również potencjalnie niebezpieczny. Istnieją konkretne wymogi, które powinien spełniać monter rusztowań. Musi być on osobą pełnoletnią, niebojącą się wysokości i posiadającą zaświadczenie od lekarza medycyny pracy potwierdzające możliwość wykonywania takiego zawodu. Bardzo ważna na stanowisku montera rusztowań jest także zdolność do pracy w zespole oraz sumienność w wykonywaniu obowiązków.

Czy wymagane jest doświadczenie w pracy montera rusztowań?

Przeglądając dostępne oferty pracy, z pewnością niejednokrotnie zetkniemy się z pracodawcą poszukującym monterów rusztowań bez doświadczenia. Okazuje się, że zawód ten mogą pełnić nawet osoby, które nigdy wcześniej nie pracowały na rusztowaniach. Jest to spowodowane tym, że podstawą uzyskania wymaganych uprawnień stanowi ukończenie specjalistycznego kursu. W trakcie szkolenia, podzielonego na część teoretyczną, jak i praktyczną, przyszły monter poznaje wszystkie istotne zagadnienia z zakresu BHP, dokumentacji technicznej oraz konstrukcji różnego rodzaju rusztowań. Po zakończonym szkoleniu podchodzi się do egzaminu państwowego, aby uzyskać niezbędne uprawnienia.

ESG Group oferuje możliwość rozpoczęcia pracy na stanowiskach: monter rusztowań oraz pomocnik montera rusztowań. Oferowane przez nas szkolenia gwarantują kandydatom do pracy zatrudnienie, umożliwiając tym samym zdobycie niezbędnej wiedzy. Zapewniamy przy tym stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę. Realizujemy zarówno projekty w Niemczech, Norwegii jak i w Szwecji, gwarantując monterom i ich pomocnikom wysokie wynagrodzenie. Zapraszamy do przeglądania naszej strony i zapoznania się z aktualnymi ofertami pracy.

ESG Group

Jeśli masz jakieś pytania, eksperci z ESG Group są tutaj, aby pomóc! Zapoznaj się z naszą ofertą lub skontaktuj się z nami, aby umówić się na bezpłatną konsultację, podczas której odpowiemy na Twoje pytania i pomożemy znaleźć rozwiązanie, którego potrzebujesz.

Czekamy na Państwa pod numerem telefonu: +48 91 887 61 26 

W celu poznania szczegółów prosimy również o kontakt mailowy: office@esgsolutions.pl 

Szukasz pracy?

W ESG wierzymy, że to ludzie są kluczem naszego długofalowego sukcesu oraz że talent jest w każdym. Dlatego właśnie dostarczamy naszym pracownikom narzędzi, wskazówek i możliwości, których potrzebują aby się rozwijać oraz osiągać sukces w pracy i życiu. Udzielanie wsparcia, dzięki któremu możesz realizować swój potencjał oraz osiągać osobiste cele jest tym, co pozwala nam tworzyć firmę. Nasz sukces jest przecież połączony z Twoim. ESG Group jest znakomitym miejscem do budowania satysfakcjonującej i pomyślnej kariery, niezależnie od ścieżki zawodowej, jaką wybierasz. Przyjdź tworzyć ESG Group razem z nami!

Rekrutujemy pod numerem telefonu: +48 788 063 666 lub napisz do nas: hr@esgsolutions.pl

Możliwość komentowania została wyłączona.