Jakie uprawnienia

Jakie uprawnienia

Monter rusztowań buduje rusztowania, aby umożliwić przeprowadzanie prac na wysokościach. Jest potrzebny na placach budowy, w zakładach przemysłowych, jak również wielu innych remontowanych lub rekultywowanych obiektach. Wykonywanie zawodu montera rusztowań wymaga dużej sprawności fizycznej, dobrego refleksu, koncentracji, podzielności uwagi oraz zdolności dostosowania się do zmiennych warunków. Niezbędne okazuje się także posiadanie specjalistycznych uprawnień.

Monter rusztowań – uprawnienia

Osoba aplikująca na stanowisko montera rusztowań musi przedłożyć przyszłemu pracodawcy ważne badania lekarskie. Stwierdzać muszą brak przeciwwskazań do pracy na wysokościach powyżej 3 m (czyli tzw. badania wysokościowe). Konieczne będzie także przedstawienie uprawnień do wykonywania zawodu. Uprawnienia montera zostają przyznane po ukończeniu szkolenia i uzyskaniu pozytywnego wyniku egzaminu przeprowadzonego przez komisję. Komisję powołaną przez Instytut Mechanizacji Budownictwa i Górnictwa Skalnego w Warszawie. Po zweryfikowaniu jego kompetencji, monter otrzymuje świadectwo dokumentujące posiadane kwalifikacje oraz wpis do książki operatora Pracownik, który nie posiada wymaganych uprawnień, może wykonywać jedynie funkcje pomocnicze (bez czynności montażowych). Do jego obowiązków należy wówczas podawanie elementów rusztowania, nie wchodząc na konstrukcje i nie pracując na wysokości. Pomocnik montera odbywa instruktaż stanowiskowy w zakresie bhp, musi posiadać też aktualne zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do pracy na stanowisku pomocnika montera.

Wykształcenie

Pracodawcy najczęściej decydują się na zatrudnienie absolwentów szkół zawodowych o profilu budowlanym. Aby podnosić swoje kwalifikacje monter rusztowań powinien uczestniczyć w szkoleniach organizowanych przez przedsiębiorstwa, instytucje branżowe i ośrodki szkoleniowe spełniające określone wymagania prawne. Czynne prawo jazdy kategorii B będzie potrzebne monterom pracujących w terenie. Przydatna okazuje się też podstawowa znajomość języka obcego na poziomie podstawowym. Ułatwi ona korzystanie z dokumentacji opisujących nowe technologie.

ESG Group

Jeśli masz jakieś pytania, eksperci z ESG Group są tutaj, aby pomóc! Zapoznaj się z naszą ofertą lub skontaktuj się z nami, aby umówić się na bezpłatną konsultację, podczas której odpowiemy na Twoje pytania i pomożemy znaleźć rozwiązanie, którego potrzebujesz.

Czekamy na Państwa pod numerem telefonu: +48 91 887 61 26 

W celu poznania szczegółów prosimy również o kontakt mailowy: office@esgsolutions.pl 

Szukasz pracy?

W ESG wierzymy, że to ludzie są kluczem naszego długofalowego sukcesu oraz że talent jest w każdym. Dlatego właśnie dostarczamy naszym pracownikom narzędzi, wskazówek i możliwości, których potrzebują aby się rozwijać oraz osiągać sukces w pracy i życiu. Udzielanie wsparcia, dzięki któremu możesz realizować swój potencjał oraz osiągać osobiste cele jest tym, co pozwala nam tworzyć firmę. Nasz sukces jest przecież połączony z Twoim. ESG Group jest znakomitym miejscem do budowania satysfakcjonującej i pomyślnej kariery, niezależnie od ścieżki zawodowej, jaką wybierasz. Przyjdź tworzyć ESG Group razem z nami!

Rekrutujemy pod numerem telefonu: +48 662 483 040; lub napisz do nas: hr@esgsolutions.pl

Możliwość komentowania została wyłączona.