Mistrzostwa Polski Strongman

Starcie tytanów Strongman w parach razem z ESG

W niedzielne popołudnie (17 lipca) byliśmy w urokliwym Trzebiatowie. Miasto w województwie zachodniopomorskim, nad rzeką Regą, w odległości 8 km od Morza Bałtyckiego. ESG wspierało Mistrzostwa Polski Strongman w parach. Jak się przekonaliśmy na własne oczy, zawody Strongman wymagają od zawodnika wszechstronnego przygotowania oraz połączenia siły, wytrwałości, zwinności i koordynacji.

Rywalizowało dziesięciu siłaczy połączonych w pary

To była pełna sportowych emocji i trzymania kciuków niedziela w Trzebiatowie. Na stadionie miejskim w sześciu konkurencjach rywalizowało w parach:

– Grzegorz Szymański i Dawid Pakulski;

– Dariusz Błaszczyk i Rafał Kobylarz;

– Maciej Hirsz i Tomasz Lademann;

– Dariusz Wejer i Mariusz Dorawa;

– Sebastian Kurek i Paweł Piskorz.

Skład sędziowski również stał na wysokim poziomie w postaci Mariusza Pudzianowskiego – utytułowanego strongmana oraz zawodnika MMA. Do tego Sławomir Toczek, Konrad Karwat i Sławomir Orzeł.

Na siłaczy czekało sześć konkurencji

Konkurencje w których zawodnicy rywalizowali w zawodach to:
Załadunek kul – załadunek sześciu kul o różnej masie wykonanych z betonu na podest.

Martwy ciąg – wykonuje się podnosząc sztangę, oś apollona lub platformę z ziemi do momentu, w którym plecy i nogi ćwiczącego są całkowicie wyprostowane, barki odciągnięte do tyłu.

Spacer farmera – zadaniem zawodnika jest podniesienie z podłoża ciężaru (tzw. „walizek”) i pokonaniu z obydwoma dystansu.

Spacer drwala – Zadaniem zawodnika jest podniesienie oburącz ciężar z podestu i przeniesienie go na jak najdłuższym dystansie.

Waga płaczu – zadaniem zawodnika jest utrzymanie ciężaru w wyprostowanych rękach, odchylonych od ciała o kąt około 90 stopni, w jak najdłuższym czasie.

Schody równoległe – wielokrotne podniesienie z podłoża ciężaru, zwanego „sztabką” i umieszczenie go na stopniach powyżej poziomu podłoża, w jak najkrótszym czasie.

ESG na zawodach.

Nasza firma była sponsorem konkurencji o nazwie schody równoległe. Zadaniem zawodnika jest podniesienie z podłoża ciężaru zwanego,, sztabką”. Umieszczenie go na stopniach powyżej poziomu podłoża, w jak najkrótszym czasie. Ciężar ma formę stalowego prostopadłościanu z uchwytem na dłonie ponieważ zawodnik podnosi go oburącz. W Gryficach zastosowany został wariant z wzrastającym obciążeniem, zawodnik wnosi kilka ciężarów − pojedynczo − na wysokość kilku stopni. Ciężary mają różną masę. Po dojściu na szczyt schodów, zawodnik schodzi po kolejny ciężar. Konkurencję rozgrywa się od ciężaru najmniejszego, do największego.

Załoga firmy ESG z miłą chęcią obserwowała poczynania zawodników oraz mocno dopingowała siłaczom. Pogoda dopisała pomimo wielu obaw a my bawiliśmy się świetnie. Warto wspierać polskich sportowców oraz tego typu zawody sportowe. Miło było kibicować czołówce najsilniejszych mężczyzn w Polsce.

Wyniki Mistrzostw Polski w parach

Zwycięzcami został nasz team Grzegorz Szymański i Dawid Pakulski. Brawo Panowie! Na miejscu drugim uplasowali się Maciej Hirsz i Tomasz Lademann, zaś trzeci wynik zajęli Sebastian Kurek i Paweł Piskorz.

Gratulujemy wszystkim zawodnikom zaciętej walki i wytrwałości.

ESG Group

Jeśli masz jakieś pytania, eksperci z ESG Group są tutaj, aby pomóc! Zapoznaj się z naszą ofertą lub skontaktuj się z nami, aby umówić się na bezpłatną konsultację, podczas której odpowiemy na Twoje pytania i pomożemy znaleźć rozwiązanie, którego potrzebujesz.

Czekamy na Państwa pod numerem telefonu: +48 91 887 61 26 

W celu poznania szczegółów prosimy również o kontakt mailowy: office@esgsolutions.pl 

Szukasz pracy?

W ESG wierzymy, że to ludzie są kluczem naszego długofalowego sukcesu oraz że talent jest w każdym. Dlatego właśnie dostarczamy naszym pracownikom narzędzi, wskazówek i możliwości, których potrzebują aby się rozwijać oraz osiągać sukces w pracy i życiu. Udzielanie wsparcia, dzięki któremu możesz realizować swój potencjał oraz osiągać osobiste cele jest tym, co pozwala nam tworzyć firmę. Nasz sukces jest przecież połączony z Twoim. ESG Group jest znakomitym miejscem do budowania satysfakcjonującej i pomyślnej kariery, niezależnie od ścieżki zawodowej, jaką wybierasz. Przyjdź tworzyć ESG Group razem z nami!

Rekrutujemy pod numerem telefonu: +48 662 483 040; lub napisz do nas: hr@esgsolutions.pl

Możliwość komentowania została wyłączona.