Dzień z życia montera rusztowań

Typowy dzień z życia montera rusztowań

W jednym z naszych ostatnich artykułów opisaliśmy, dlaczego warto pracować w branży rusztowań. Po przeczytaniu tamtego artykułu możesz zapytać, jak wygląda typowy dzień z życia montera rusztowań? Podobnie jak większość pracowników, nie można określić ilościowo każdego pojedynczego składnika dnia. Chociaż pewne aspekty będą również przyjemne, na przykład wznoszenie rusztowań i kontrole bezpieczeństwa są zawsze obecne, każdy dzień przynosi nowe i ekscytujące wyzwania. 

W ESG Group pomyśleliśmy, że spróbujemy swoich sił w tym pozornie niemożliwym zadaniu. Opiszmy więc szczegółowo, jak wygląda typowy dzień przeciętnego montera rusztowań. 

Lokalizacja pracy

Kiedy pracujesz w branży rusztowań, Twój dzień zaczyna się technicznie jeszcze przed przybyciem do pracy. 

Jak już wspomnieliśmy, cała branża rusztowań jest bardzo mobilna i wszechstronna. W zależności od zapotrzebowania Twoja praca może zaprowadzić Cię w różne miejsca. Jeśli nowy projekt wymaga pilnej pomocy, może zaistnieć konieczność zmiany lokalizacji w celu dostosowania jej do potrzeb klientów w krótkim czasie. 

Jest to jeden z wielu przywilejów lub korzyści płynących z pracy na rusztowaniach. Ponieważ nie jesteś przypięty do jednego miejsca, ta rola zapewnia Ci dużą elastyczność i różnorodność. Zapewnia to, że nigdy nie będziesz zmęczony ani znudzony jedną lokalizacją, projektem lub miejscem. 

Koledzy z pracy

Teraz ustaliłeś, gdzie będziesz pracować przez cały dzień i bezpiecznie dotarłeś na miejsce; będziesz chciał przywitać się ze współpracownikami. 

Wspólne poczucie koleżeństwa jest znane między kolegami z pracy w branży rusztowań. Jednym z wielu powodów tego jest fakt, że na co dzień okazuje się niewiarygodną ilość zaufania. W końcu powierzasz swoim współpracownikom swoje ogólne bezpieczeństwo i dobre samopoczucie. 

Powitanie jest niezbędne dla poprawy zdrowia psychicznego i oczywiście z bardziej praktycznych powodów; w tym ilustrowanie kolegom z pracy tego, co masz w planie dnia i/lub tego, co planujesz zrobić z resztą dnia.

Wznoszenie rusztowań

W zależności od etapu projektu, nad którym aktualnie pracujesz; wtedy może być wymagane wzniesienie projektu rusztowania w całości. 

Proces wznoszenia może być dość zawiły i skomplikowany do wyjaśnienia. Chociaż istnieje wiele okrężnych sposobów dotarcia do tego samego celu końcowego; panuje powszechna zgoda co do tego, że wszyscy pracownicy są skutecznie wspierani przez swoich współpracowników, wszyscy pracownicy przeszli odpowiednie szkolenie, a zakład został poddany rygorystycznej kontroli pod kątem środków ostrożności. 

Rzeczywisty proces wznoszenia może zająć wiele dni. Ale kiedy konstrukcja jest już wzniesiona, najważniejsze jest, aby wszyscy pracownicy mieli pełne zaufanie do integralności rusztowania.  

Codzienne zadania

Na co dzień przeciętny monter rusztowań ma do wykonania wiele zadań. Podczas gdy codzienne czynności mogą się zmieniać i zmieniać z dnia na dzień w zależności od potrzeb firmy; pomyśleliśmy, że wymienimy kilka kluczowych zadań, które mogą być wykonywane przez monterów rusztowań: 

Układanie desek zabezpieczających i poszycia – każdy pomyślny i bezpieczny obiekt wymaga wystarczającej ilości poszycia. Deski muszą być solidnie zamocowane i wcześniej oczyszczone, aby zapewnić skuteczne działanie zabezpieczeń przed upadkiem.

Rozładunek odpowiedniego sprzętu – ze względu na charakter prowadzonej działalności większość konstrukcji musi być mobilna. Z tego powodu sprzęt musi być szybko rozładowywany w każdym nowym miejscu. 

Ustawianie słupów rusztowania – po pomyślnym rozładunku całego sprzętu może być konieczne zbudowanie słupów rusztowania. Słupy można konstruować poprzez wbijanie płyt podstawowych w podłogę w regularnych odstępach. Zapewnia to równomierne rozłożenie ciężaru rusztowania. Po zakończeniu słupy należy wsunąć jeden w drugi, aby uzyskać mocną i solidną konstrukcję słupa. 

Właściwe mocowanie rusztowania do konstrukcji – po wykonaniu wszystkich powyższych czynności można przystąpić do mocowania rusztowania do zamierzonej konstrukcji. 

Demontaż rusztowania

Po wykonaniu projektu zadaniem montera rusztowań jest demontaż konstrukcji. Demontaż rusztowania może wydawać się dość długim i żmudnym procesem, jednak już po kilku pierwszych realizacjach technika staje się znacznie prostsza. 

Powrót do domu

Rusztowanie to bardzo wymagająca i ośmielamy się to powiedzieć, przyjemna praca. Po typowym 8-godzinnym dniu po prostu żegnasz się ze współpracownikami i wracasz do domu. 

ESG Group

Jeśli masz jakieś pytania, eksperci z ESG Group są tutaj, aby pomóc! Zapoznaj się z naszą ofertą lub skontaktuj się z nami, aby umówić się na bezpłatną konsultację, podczas której odpowiemy na Twoje pytania i pomożemy znaleźć rozwiązanie, którego potrzebujesz.

Czekamy na Państwa pod numerem telefonu: +48 91 887 61 26 

W celu poznania szczegółów prosimy również o kontakt mailowy: office@esgsolutions.eu

Szukasz pracy?

W ESG wierzymy, że to ludzie są kluczem naszego długofalowego sukcesu oraz że talent jest w każdym. Dlatego właśnie dostarczamy naszym pracownikom narzędzi, wskazówek i możliwości, których potrzebują aby się rozwijać oraz osiągać sukces w pracy i życiu. Udzielanie wsparcia, dzięki któremu możesz realizować swój potencjał oraz osiągać osobiste cele jest tym, co pozwala nam tworzyć firmę. Nasz sukces jest przecież połączony z Twoim. ESG Group jest znakomitym miejscem do budowania satysfakcjonującej i pomyślnej kariery, niezależnie od ścieżki zawodowej, jaką wybierasz. Przyjdź tworzyć ESG Group razem z nami!

Rekrutujemy pod numerem telefonu: +48 788 063 666 lub napisz do nas: hr@esgsolutions.eu

Możliwość komentowania została wyłączona.