ESG Group na CIA 2022

Nasi Koordynatorzy na CIA 2022

Ponownie trafiliśmy na Controlling Intelligence Adventure 2022 tym razem w Poznaniu. Co roku kongres skupia rzeszę wybitnych specjalistów. Nie tylko z zakresu controllingu i finansów, ale także zarządzania przedsiębiorstwem, sprzedaży i zaawansowanych technologii.

Wykłady, które inspirują i zmieniają podejście do zarządzania przedsiębiorstwami. Innowacyjne rozwiązania, nowoczesne technologie i wyzwania XXI wieku – z tym zmierzyliśmy się na kongresie Międzynarodowego Stowarzyszenia Controllerów (ICV).

O Kongresie CIA 2022

Setki tysięcy firm na świecie walczy o przetrwanie w obliczu bardzo szczególnych wyzwań, które dzisiaj dotykają globalną gospodarkę. Pandemia pokazuje nam przede wszystkim, że nasza gospodarka wraz z globalnymi sieciami szybko osiąga swoje granice. Jej konfiguracja, nawet po wielu latach optymalizacji, podlega ciągłym zmianom. Po drugie, skala szoku, skala zmian jest na tyle duża, że nie da się ich łatwo wchłonąć. Bez względu na to, jak elastyczne są nasze organizacje. Załamania w różnych branżach są zbyt duże i zbyt trwałe, aby je zignorować lub zneutralizować. Dlatego właśnie teraz jest czas, aby działać! W związku z globalnymi wyzwaniami, podczas XVI Kongresu ICV POLSKA (CIA 2022) podejmujemy próbę przedyskutowania nowej rzeczywistości finansów i controllingu. Podzielenia się między sobą naszymi doświadczeniami.

Światowe autorytety z obszaru controllingu i finansów

Dr Rita Niedermayr

Podczas XVI Kongresu ICV POLSKA (CIA 2022) wystąpił Dr Rita Niedermayr, Członek zarządu w International Group of Controlling, Współautorka książki Controller Competence Model – A Guideline for Modern Controller Development with Model Competences Profiles. Międzynarodowa ekspertka w zakresie controllingu, finansów i księgowości oraz strategicznego zarządzania przedsiębiorstwem. Jest redaktorem naczelnym magazynu CFO aktuell. Od 1990 roku Dyrektor Zarządzająca w Controller Institute, a od 2018 roku pełni rolę Associate Partner w EY Management Consulting. Podczas Kongresu Dr Rita Niedermayr zaprezentuje problematykę zrównoważonego rozwoju (Sustaiability) w finansach.

Marie-Luise Lehmann

Tematykę zwinności (Agile) w controllingu i finansach przedstawiła pionierka tego obszaru Marie-Luise Lehmann. Jest ona założycielką think-tanku Finance Goes Agile oraz współprowadzącą ekspercką grupę roboczą „Agile Controlling” w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Controllerów (ICV). Aktualnie pracuję na stanowisku Senior Manager Finance & Performance w Deloitte Consulting w Niemczech. Jest również prelegentem i wykładowcą tematyki zwinnych finansów na konferencjach i uniwersytetach.

Stefan Tobias

O serwicyzacji opowiedział nam współzarządzający think-tankiem w Międzynarodowym Stowarzyszeniu Controllerów (ICV) – Stefan Tobias – Partner kierujący Competence Center “Controlling & Finance” w Horváth & Partner GmbH. Ma on bardzo bogate doświadczenie praktyczne i realizował projekty związane z transformacją finansów w kilkunastu międzynarodowych grupach kapitałowych. Ponadto realizował projekty dotyczące projektowania i wdrażania procesów controllingowych, analiz strategicznych w korporacjach na całym świecie. Jego wystąpienie pt: “Controlling of Servitization – only new KPIs or do we have to think and act differently?” będzie doskonałą inspiracją dla uczestników Kongresu. Pokazującą istotę procesów controllingowych w modelach biznesowych opartych na serwicyzacji.

Nowe wyzwania

To, czego obecnie doświadczamy, w kontekście postępującego kryzysu w społeczeństwie i gospodarce, jest całkowicie bezprecedensowe w swojej formie i radykalnym charakterze. Żaden z menedżerów i controllerów, którzy są obecnie odpowiedzialni za losy swoich firm, nigdy wcześniej nie miał do czynienia z czymś podobnym. W rezultacie brakuje punktów odniesienia i specyficznego dla firmy doświadczenia w radzeniu sobie w tym krytycznym momencie. Celem kongresu CIA 2022 jest szeroka wymiana doświadczeń. Jest też podzieleniem się pomysłami, które mogą pomóc określić pozycję firmy i pokazać sposoby wyjścia z kryzysu.

W czasie kryzysu szybka i rygorystyczna ocena sytuacji, a następnie podjęcie działań, to najwyższe priorytety. Tak może się to zdarzyć tylko wtedy, gdy controllerzy i menedżerowie będą ze sobą ściśle współpracować.

Aktualna sytuacja kryzysowa wyraźnie pokazała, że potrzebne są nowoczesne narzędzia informatyczne, które pozwalają na szybkie analizy scenariuszy oraz efektywne przetwarzanie dużych zbiorów danych. Menedżerowie zrozumieli potrzebę kompleksowej digitalizacji „jedynego źródła prawdy” oraz zapewnienia odpowiedniej jakości danych podstawowych. To wszystko sprawia, że technologie takie jak: Predictive Analytics (PA), Business Intelligence (BI), Robotic Process Automation (RPA), Artificial Intelligence (AI) czy Machine Learning (ML) nie są odległą przyszłością, ale dzisiaj stanowią strategiczny punkt zainteresowania przedsiębiorstw.

Prawdopodobna ewolucja obecnej lub zbliżającej się sytuacji, w jakiej znajduje się nasza europejska gospodarka, a także gospodarka światowa, jest niezbadanym terytorium dla menedżerów i controllerów z ich dotychczasowym doświadczeniem w zarządzaniu kryzysowym. Obecnej krytycznej sytuacji nie można zrozumieć i zarządzać nią za pomocą środków, które stosowaliśmy w przeszłości. Dlatego podczas CIA 2022 poznaliśmy doświadczenia, które mogą pomóc naszej firmie poradzić sobie z tym bezprecedensowym momentem.

Wiele się nauczyliśmy

Podczas XVI Kongresu ICV POLSKA (CIA 2022) otrzymaliśmy odpowiedzi na ważne pytania. Zebraliśmy niezbędne informacje i dowiedzieliśmy się jak rozwijać procesy controllingowe w nowej, cyfrowej rzeczywistości. Poznaliśmy najlepsze osiągnięcia i technologie, które stosują dzisiaj przedsiębiorstwa oraz spotkaliśmy wartościowych profesjonalistów. CIA 2022 zmienia nasz pogląd na funkcjonowanie organizacji! Na rolę raportowania w strategii firmy, na rolę „kontrolerów” jako partnerów dla menadżerów, na rolę jaką odgrywają odpowiednio wygenerowane dane. Dziękujemy i polecamy menadżerom zgłębić temat, zrozumieć controlling i jego bardzo ważną rolę w organizacji. Nie zawiedliśmy się, odkryliśmy nowe obszary zdobywania kompetencji, zmieniliśmy spojrzenie na dane i raporty. Wspaniali Prelegenci, dyskusje, prezentacje, nowe trendy, technologie. Wspaniała organizacja! Widzimy się na pewno w 2023!

ESG Group

Jeśli masz jakieś pytania, eksperci z ESG Group są tutaj, aby pomóc! Zapoznaj się z naszą ofertą lub skontaktuj się z nami, aby umówić się na bezpłatną konsultację, podczas której odpowiemy na Twoje pytania i pomożemy znaleźć rozwiązanie, którego potrzebujesz.

Czekamy na Państwa pod numerem telefonu: +48 91 887 61 26 

W celu poznania szczegółów prosimy również o kontakt mailowy: office@esgsolutions.pl 

Szukasz pracy?

W ESG wierzymy, że to ludzie są kluczem naszego długofalowego sukcesu oraz że talent jest w każdym. Dlatego właśnie dostarczamy naszym pracownikom narzędzi, wskazówek i możliwości, których potrzebują aby się rozwijać oraz osiągać sukces w pracy i życiu. Udzielanie wsparcia, dzięki któremu możesz realizować swój potencjał oraz osiągać osobiste cele jest tym, co pozwala nam tworzyć firmę. Nasz sukces jest przecież połączony z Twoim. ESG Group jest znakomitym miejscem do budowania satysfakcjonującej i pomyślnej kariery, niezależnie od ścieżki zawodowej, jaką wybierasz. Przyjdź tworzyć ESG Group razem z nami!

Rekrutujemy pod numerem telefonu: +48 662 483 040; lub napisz do nas: hr@esgsolutions.pl

Możliwość komentowania została wyłączona.