Korzyści z kariery w budownictwie

Czy kariera w budownictwie jest dla Ciebie?

Kariera w budownictwie? Budownictwo to branża prawie tak stara, jak cała koncepcja zarabiania na życie. Jest to także kariera, do której łatwo się dostać i która oferuje niezwykle duży potencjał rozwoju kariery.  

Jest to branża, która tradycyjnie spotykała się z wieloma krytykami, ale w ostatnich latach wiele się zmieniło. Nastąpiła poprawa standardów i technologii. Czy kariera w budownictwie a dokładnie jako monter rusztowań jest dla Ciebie? Być może poniższe korzyści Cię przekonają.

Bezpieczeństwo pracy w budownictwie

Chociaż panuje wiele paniki na temat zautomatyzowania i robotyki, prace budowlane są nadal branżą bezpieczną, jeśli chodzi o bezpieczeństwo zatrudnienia. Od wznoszenia rusztowań po demontaż starych budynków – pracownicy budowlani zawsze będą potrzebni. Ponieważ przedstawiciele pokolenia wyżu demograficznego zaczynają odchodzić na emeryturę, jest to również doskonały czas dla młodszych pracowników na zaangażowanie się w branżę.

Praca w zespole

Budownictwo to branża bardzo społeczna i często będziesz pracować i współpracować z zespołami współpracowników. Ludzi którzy podzielają Twój sposób myślenia, umiejętności i spojrzenie na życie. Pracując na wysokości lub korzystając z ciężkiego sprzętu, chcesz pracować z ludźmi, którzy wspierają Cię i motywują do wykonania zadania. Właśnie to może zaoferować kariera w budownictwie.

Codziennie inna praca

Od wznoszenia rusztowań dla murarzy po rozwiązywanie problemów logistycznych i korzystanie ze specjalistycznych maszyn – jest mało prawdopodobne, aby praca na budowie kiedykolwiek wyglądała dokładnie tak samo z dnia na dzień. Oznacza to, że jest to idealna praca dla każdego, kto odczuwa strach na myśl o codziennym siedzeniu za biurkiem przez resztę życia.

Większość dni spędzisz na zewnątrz, pracując rękami, aby rozwiązywać problemy i znajdować rozwiązania. Będziesz także stale uczyć się nowych umiejętności i rozwijać swoją wiedzę na temat sektora.

Nieformalność w budownictwie

Niewielu z nas aktywnie lubi ubierać się każdego ranka w duszny garnitur i krawat, ale nie stanowiłoby to problemu w pracy na budowie. Można argumentować, że istnieje coś w rodzaju munduru budowlanego , ale możesz zagwarantować, że będzie on bardziej elastyczny i wygodniejszy niż strój, który należy nosić podczas typowej pracy biurowej.

Przemysł przyszłości

Narzędzia stosowane dzisiaj w handlu bardzo różnią się od narzędzi, których używali pracownicy budowlani wiele lat temu. W miarę jak projekty stają się coraz bardziej zaawansowane, nowoczesna technologia stała się powszechnym widokiem na placach budowy na całym świecie. Od oprogramowania budowlanego po bardziej przełomowe technologie, w przemyśle zachodzi uzasadniona transformacja cyfrowa.

Wynagrodzenia w górę

Wynagrodzenia w branży rosną z roku na rok i oczekuje się, że w nadchodzących latach będą jeszcze rosły. Rzeczywiście, przeciętne wynagrodzenie na budowie jest w rzeczywistości wyższe niż średnie wynagrodzenie na stanowisku poza branżą. Istnieje od dawna mit, że prace budowlane są słabo opłacane, ale niezależnie od tego, czy pracujesz jako murarz, czy kierownik projektu, istnieje wiele opłacalnych opcji kariery do rozważenia.

Poza tym jest mnóstwo ścieżek, którymi możesz podążać. Bez względu na Twoje cele i aspiracje zawodowe, powinna być dostępna odpowiednia i elastyczna ścieżka kariery.

Korzyści zdrowotne

Wreszcie, nie zostaliśmy stworzeni do siedzenia cały dzień przy biurku i zbierania kurzu. Zostaliśmy stworzeni, do pracy fizycznej. Praca na budowie to praca wymagająca wysiłku fizycznego, który pozwoli utrzymać wysoką wytrzymałość i ogólny stan zdrowia, a także może zaoszczędzić fortunę na rachunkach za siłownię.

ESG Group

Jeśli masz jakieś pytania, eksperci z ESG Group są tutaj, aby pomóc! Zapoznaj się z naszą ofertą lub skontaktuj się z nami, aby umówić się na bezpłatną konsultację, podczas której odpowiemy na Twoje pytania i pomożemy znaleźć rozwiązanie, którego potrzebujesz.

Czekamy na Państwa pod numerem telefonu: +48 91 887 61 26 

W celu poznania szczegółów prosimy również o kontakt mailowy: office@esgsolutions.eu 

Szukasz pracy?

W ESG wierzymy, że to ludzie są kluczem naszego długofalowego sukcesu oraz że talent jest w każdym. Dlatego właśnie dostarczamy naszym pracownikom narzędzi, wskazówek i możliwości, których potrzebują aby się rozwijać oraz osiągać sukces w pracy i życiu. Udzielanie wsparcia, dzięki któremu możesz realizować swój potencjał oraz osiągać osobiste cele jest tym, co pozwala nam tworzyć firmę. Nasz sukces jest przecież połączony z Twoim. ESG Group jest znakomitym miejscem do budowania satysfakcjonującej i pomyślnej kariery, niezależnie od ścieżki zawodowej, jaką wybierasz. Przyjdź tworzyć ESG Group razem z nami!

Rekrutujemy pod numerem telefonu: +48 662 483 040; lub napisz do nas: hr@esgsolutions.eu

Możliwość komentowania została wyłączona.