Kurs montera rusztowań – Co trzeba wiedzieć?

Kurs montera rusztowań

Kurs montera rusztowań, czyli profesjonalne szkolenie, które staje się coraz popularniejsze a na jego ukończenie decyduje się coraz więcej osób. Pracodawcy jak i prawo, wymagają bowiem od pracowników i kandydatów odpowiedniej wiedzy, umożliwiającej sprawne wykonywanie zlecanych prac. Dotyczy to także odpowiedniego montażu i demontażu rusztowań, na których opiera się bezpieczeństwo wszystkich osób pracujących na wysokościach. Duża odpowiedzialność i doświadczenie idzie jednak w parze z lepszymi zarobkami – na rynku europejskim jest bowiem obecnie duże zapotrzebowanie na profesjonalnych monterów rusztowań. Po ukończeniu kursu, specjalista może bez trudu znaleźć zatrudnienie także za granicą.

Czym dokładnie zajmuje się monter rusztowań?

Podstawowa kwestia, czyli charakterystyka samego zawodu. Monter rusztowań to specjalista działający przede wszystkim w branży przemysłowej, jak również i budowlanej. Zadaniami montera jest prawidłowy montaż i demontaż rusztowań. Same rusztowania dzielą się przy tym na wiele rodzajów i to monter dobiera najodpowiedniejszy typ konstrukcji do danego projektu. Pozwala to na bezpieczne przeprowadzenie prac renowacyjnych czy budowlanych.

Kurs montera rusztowań uczy przyszłego fachowca optymalnego zabezpieczania postawionych konstrukcji. Monter jest odpowiedzialny za regularną kontrolę stanu technicznego rusztowania a po zakończeniu prac nadzoruje też proces demontażu konstrukcji. Praca montera nie ogranicza się zatem wyłącznie do samego montażu rusztowań. Właśnie dlatego pomyślne ukończenie specjalistycznego szkolenia jest w tym przypadku tak ważne.

Jak zostać monterem?

Jasne stało się już, czym zajmuje się monter rusztowań. Teraz czas na omówienie kwestii niezbędnych uprawnień. Ponieważ specjalista tego typu jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo. Bezpieczeństwo nie tylko samych pracowników, ale także wszystkich innych osób przebywających w pobliżu rusztowania. Zawód montera może wykonywać wyłącznie osoba, która ukończyła odpowiedni kurs. Szkolenia tego typu mają na celu przygotowanie kandydata do egzaminu państwowego, będącego ostatnim krokiem do celu zawodowego.

Kurs montera rusztowań obejmuje przede wszystkim podstawowe zagadnienia związane z konstrukcją oraz eksploatacją poszczególnych elementów. Dzięki temu monter jest w stanie pracować z różnymi rodzajami rusztowań. Szkolenie przybliża również temat demontażu każdego z rodzajów rusztowań. Kurs montera to także możliwość zapoznania się z istotną dokumentacją techniczną i przepisami BHP. Na kursach montera rusztowań kandydaci uczą się profesjonalnego montażu i demontażu rusztowań zarówno w teorii jak i w praktyce.

Po zakończeniu szkolenia kursant podchodzi do egzaminu państwowego. Składa się on z części teoretycznej oraz praktycznej. Po zdaniu egzaminu specjalista otrzymuje świadectwo oraz uprawnienia do pełnienia zawodu montera. Warto wiedzieć o dodatkowych kursach – ich ukończenie jest konieczne, gdy monter chce pracować za granicą.

Kurs montera rusztowań – na jakie wydatki należy się przygotować?

Cena kursu w dużej mierze zależy od przeprowadzającej szkolenie jednostki szkoleniowej. Przyszły monter powinien jednak przygotować się na wydatek rzędu kilkuset złotych. Do ceny kursu montera rusztowań należy doliczyć również koszt egzaminu państwowego, czyli około 250 złotych. Warto więc prześledzić dostępne oferty, zanim zapiszemy się na wybrane szkolenie.

Kurs montera rusztowań także w ESG Group!

Firma ESG Group oferuje dostęp do specjalistycznych szkoleń połączonych z możliwością natychmiastowego nawiązania stałej współpracy oraz pracy w Norwegii, Szwecji i Niemczech. Kursy montera rusztowań opierają się na przybliżeniu nowym pracownikom najnowocześniejszych technologii montażowych.

ESG Group

Jeśli masz jakieś pytania, eksperci z ESG Group są tutaj, aby pomóc! Zapoznaj się z naszą ofertą lub skontaktuj się z nami, aby umówić się na bezpłatną konsultację, podczas której odpowiemy na Twoje pytania i pomożemy znaleźć rozwiązanie, którego potrzebujesz.

Czekamy na Państwa pod numerem telefonu: +48 91 887 61 26 

W celu poznania szczegółów prosimy również o kontakt mailowy: office@esgsolutions.pl 

Szukasz pracy?

W ESG wierzymy, że to ludzie są kluczem naszego długofalowego sukcesu oraz że talent jest w każdym. Dlatego właśnie dostarczamy naszym pracownikom narzędzi, wskazówek i możliwości, których potrzebują aby się rozwijać oraz osiągać sukces w pracy i życiu. Udzielanie wsparcia, dzięki któremu możesz realizować swój potencjał oraz osiągać osobiste cele jest tym, co pozwala nam tworzyć firmę. Nasz sukces jest przecież połączony z Twoim. ESG Group jest znakomitym miejscem do budowania satysfakcjonującej i pomyślnej kariery, niezależnie od ścieżki zawodowej, jaką wybierasz. Przyjdź tworzyć ESG Group razem z nami!

Rekrutujemy pod numerem telefonu: +48 788 063 666 lub napisz do nas: hr@esgsolutions.pl

Możliwość komentowania została wyłączona.