Letnie upały na rusztowaniu

Letnie upały – Jak poradzić sobie z nimi na rusztowaniu

W tym roku po raz kolejny czeka nas wyjątkowo upalne lato. Letnie upały w niektórych częściach południowej Europy sięgają już ponad 40 stopni. Upał jest również dużym wyzwaniem dla twojej pracy na rusztowaniu. Przeczytaj tutaj, co możesz zrobić, aby przetrwać upalne dni pracy.

Zagrożenia cieplne w letnie upały

Bez względu na porę roku – zawsze trzeba zachować ostrożność podczas prac na rusztowaniach. I chociaż latem rzadziej będziesz mieć do czynienia ze śliskimi nawierzchniami lub silnymi wiatrami , zawsze powinieneś być świadomy zagrożeń, jakie niesie ze sobą gorąca pora roku.

Przegrzanie, odwodnienie lub po prostu śliskie dłonie to potencjalne zagrożenia, których należy unikać za wszelką cenę.

Podczas pracy na rusztowaniu należy chronić się przed słońcem

Jako monter rusztowań spędzasz większość dnia na zewnątrz. Z jednej strony świeże powietrze jest całkiem zdrowe, z drugiej strony jesteśmy stale narażeni na działanie ciepła i promieniowania UV, zwłaszcza latem. Jeśli w szczególnie upalny dzień słońce bez przeszkód świeci ci w głowę przez wiele godzin, możesz szybko dostać udaru słonecznego lub cieplnego. I tego w żadnym wypadku nie należy lekceważyć.

Jedna rzecz, która ma sens, ale jest zapominana częściej, niż mogłoby się wydawać, to noszenie nakrycia głowy latem. Jeśli kask nie jest wymagany, możesz zabezpieczyć się przed udarem słonecznym za pomocą czapki z rondem. Należy również zachować ostrożność przy wyborze kasku latem. Aby uniknąć narażenia się na ryzyko przegrzania, możesz przełączyć się na bardziej oddychającą opcję, chyba że określono inaczej.

Wiemy, że to denerwujące, ale używaj kremów przeciwsłonecznych! Najlepiej co najmniej SPF 30 i powtarzaj aplikację kilka razy dziennie, aby utrzymać ochronę przeciwsłoneczną. Oparzenia słoneczne są nie tylko wyjątkowo nieprzyjemne, ale nikt tak naprawdę nie chce późnych skutków, takich jak rak skóry.

Częściej rób przerwy

Praca na rusztowaniach wymaga dużej siły mięśni. A zwłaszcza ta praca fizyczna, która może być łatwiejsza w niższych temperaturach, może sprzyjać odwodnieniu lub udarowi cieplnemu, zwłaszcza w środku lata. Ogólnie rzecz biorąc, rób więcej przerw i szukaj cienia tak często, jak to możliwe. I oczywiście: pij dużo wody, aby uniknąć odwodnienia. Szczególnie polecana jest tu woda mineralna, która dostarcza organizmowi minerałów, które traci wraz z potem.

Jeśli pomimo tych wszystkich środków ostrożności nagle poczujesz się źle, znajdź chłodne i zacienione miejsce i poinformuj kierownika budowy. Zwróć uwagę na następujące objawy:

  • ból głowy
  • zawroty głowy
  • mdłości
  • zmęczenie
  • skurcze mięśni

Rękawice robocze na rusztowaniu

Nawet jeśli kuszące jest zdjęcie rękawic roboczych w wysokich temperaturach, nienoszenie ich oznacza dodatkowe ryzyko. Jeśli twoje ręce są wilgotne, element rusztowania lub narzędzie może łatwo wyślizgnąć się z ręki, a w najgorszym przypadku zranić ciebie lub współpracownika. Oczywiście nie musisz nosić grubych zimowych rękawiczek. Na rynku dostępne są różne rodzaje oddychających rękawic z antypoślizgową powierzchnią, które są odpowiednie do letnich temperatur.

ESG Group

Jeśli masz jakieś pytania, eksperci z ESG Group są tutaj, aby pomóc! Zapoznaj się z naszą ofertą lub skontaktuj się z nami, aby umówić się na bezpłatną konsultację, podczas której odpowiemy na Twoje pytania i pomożemy znaleźć rozwiązanie, którego potrzebujesz.

Czekamy na Państwa pod numerem telefonu: +48 91 887 61 26 

W celu poznania szczegółów prosimy również o kontakt mailowy: office@esgsolutions.eu

Szukasz pracy?

W ESG wierzymy, że to ludzie są kluczem naszego długofalowego sukcesu oraz że talent jest w każdym. Dlatego właśnie dostarczamy naszym pracownikom narzędzi, wskazówek i możliwości, których potrzebują aby się rozwijać oraz osiągać sukces w pracy i życiu. Udzielanie wsparcia, dzięki któremu możesz realizować swój potencjał oraz osiągać osobiste cele jest tym, co pozwala nam tworzyć firmę. Nasz sukces jest przecież połączony z Twoim. ESG Group jest znakomitym miejscem do budowania satysfakcjonującej i pomyślnej kariery, niezależnie od ścieżki zawodowej, jaką wybierasz. Przyjdź tworzyć ESG Group razem z nami!

Rekrutujemy pod numerem telefonu: +48 788 063 666 lub napisz do nas: hr@esgsolutions.eu

Możliwość komentowania została wyłączona.