Czy monter rusztowań to odpowiednia praca dla Ciebie? – Sześć cech, o których warto wiedzieć
Potrzebujesz różnorodności i akcji w swoim codziennym życiu? Praca za biurkiem nie jest dla Ciebie? W takim razie masz już pierwsze warunki do wykonywania zawodu montera rusztowań. Na naszym blogu zebraliśmy już przegląd tego, jak zostać monterem rusztowań. Ale skąd masz wiedzieć, czy w ogóle nie jesteś urodzonym monterem rusztowań? Aby Ci pomóc, oto najważniejsze cechy montera rusztowań.
1. Praca zespołowa
Jako namiętny samotnik szybko zorientujesz się że to praca nie dla Ciebie. Komunikacja i praca zespołowa są tutaj kluczem do sukcesu. Jak w wielu tego typu zawodach pracy, powinieneś być w stanie szybko i celowo koordynować działania z kolegami z zespołu i innymi branżami, aby wspólnie osiągnąć jak najlepszy wynik.
2. Lęk wysokości
To logiczne, że będziesz pracował wysoko na rusztowaniach. Jeśli więc trzęsą Ci się kolana, gdy patrzysz w dół z wysokości, być może zechcesz ponownie rozważyć swoje aspiracje zawodowe jako monter rusztowań. Ponieważ na rusztowaniach nie zawsze chodzisz swobodnie po zabezpieczonych elementach rusztowania, ale musisz też zachować spokój, gdy musisz zabezpieczyć się środkami ochrony osobistej, aby przejść przez mniej stabilne powierzchnie.
3. Praca fizyczna
Praca montera rusztowań często wiąże się z podnoszeniem ciężarów i byciem na nogach przez prawie cały dzień roboczy. Dobra kondycja fizyczna i sprawność fizyczna są zatem niezbędne.
4. Umiejętności techniczne
Abyś mógł bezpiecznie wykonywać swoją pracę, jest to oczywiście zaletą. Oczywiście podczas szkolenia montera rusztowań nauczysz się również wielu umiejętności manualnych. Ale jeśli masz już jakiś talent do rzemiosła, są duże szanse, że będziesz mógł pracować w tym zawodzie przez długi czas.
5. Poczucie odpowiedzialności
Jeśli pracujesz na dużych wysokościach i musisz wznosić platformy robocze, jesteś odpowiedzialny nie tylko za własne bezpieczeństwo, ale także za bezpieczeństwo innych. Podczas szkolenia na montera rusztowań poznasz aktualne przepisy BHP. Odpowiedzialne wdrażanie tych zasad powinno być dla Ciebie oczywistością.
6. Zimna krew pod presją czasu
W prawie wszystkich projektach budowlanych należy przestrzegać napiętych harmonogramów. Dotyczy to również sytuacji, gdy na przykład zła pogoda powoduje nieplanowane opóźnienia, nieoczekiwane nakładanie się prac na inne branże lub konieczność wprowadzenia w ostatniej chwili zmian w rusztowaniach. Niemniej jednak konieczne jest wykazanie się dobrym zarządzaniem czasem oraz praca z przewidywaniem i zorientowaniem na rozwiązania.
ESG Group
Jeśli masz jakieś pytania, eksperci z ESG Group są tutaj, aby pomóc! Zapoznaj się z naszą ofertą lub skontaktuj się z nami, aby umówić się na bezpłatną konsultację, podczas której odpowiemy na Twoje pytania i pomożemy znaleźć rozwiązanie, którego potrzebujesz.
Czekamy na Państwa pod numerem telefonu: +48 91 887 61 26
W celu poznania szczegółów prosimy również o kontakt mailowy: office@esgsolutions.eu
Szukasz pracy?
W ESG wierzymy, że to ludzie są kluczem naszego długofalowego sukcesu oraz że talent jest w każdym. Dlatego właśnie dostarczamy naszym pracownikom narzędzi, wskazówek i możliwości, których potrzebują aby się rozwijać oraz osiągać sukces w pracy i życiu. Udzielanie wsparcia, dzięki któremu możesz realizować swój potencjał oraz osiągać osobiste cele jest tym, co pozwala nam tworzyć firmę. Nasz sukces jest przecież połączony z Twoim. ESG Group jest znakomitym miejscem do budowania satysfakcjonującej i pomyślnej kariery, niezależnie od ścieżki zawodowej, jaką wybierasz. Przyjdź tworzyć ESG Group razem z nami!
Rekrutujemy pod numerem telefonu: +48 788 063 666 lub napisz do nas: hr@esgsolutions.eu