Największe projekty rusztowań na świecie

Największe projekty rusztowań?

Duże projekty rusztowań. Jest coś niezaprzeczalnie fascynującego w dużym budynku. Te cuda inżynierii, sięgające nieba lub rozciągające się po całym krajobrazie, są zarówno świadectwem postępu, jak i atrakcjami turystycznymi. Ale chociaż możemy przestać patrzeć ze zdziwieniem, ilu z nas tak naprawdę myśli o tym, jak zostały zbudowane?

Perfekcja architektoniczna jest bardzo trudna do osiągnięcia. Bez użycia rusztowań wiele znanych nam dzisiaj zabytków nigdy nie wyszłoby poza fazę projektowania. Od Londynu po Lizbonę i od St Helens po St Ives w najnowszej historii używano rusztowań do budowy jednych z najbardziej inspirujących i kultowych budynków na świecie.

W tym miejscu udało nam się skompilować, naszym zdaniem, jedne z najbardziej zdumiewających i inspirujących projektów rusztowań na świecie, które możesz dodać do swojej architektonicznej listy życzeń. Oto największe projekty rusztowań:

Burj Khalifa

Słynie z tego, że w „Mission Impossible” zwisa z niego Tom Cruise. Jednak Burj Khalifa słynie również z tego, że (nadal) jest zarówno najwyższym budynkiem na świecie, jak i największą na świecie wolnostojącą konstrukcją o wysokości 829 metrów i 163 piętrach. Budowa tego dynamicznego i kultowego budynku trwała około sześciu lat. Złożoną konstrukcję rusztowania wykorzystano nie tylko ze względów logistycznych. Także w celu ukrycia projektu budynku przed resztą świata w trakcie jego budowy.

Projekt Eden

Choć nie jest szczególnie wysoki, budowa projektu Eden w Kornwalii była monumentalnym przedsięwzięciem. Zużył tyle rusztowań, że trafił do Księgi Rekordów Guinnessa. Kiedy budowano go w 1998 r., do budowy edukacyjnych eko-domów wykorzystano wytrzymałe rusztowanie o długości ponad 300 km . Dwie kopuły (lub „biomy”) tworzące projekt Eden zajmują łącznie 5,7 akra. Stały się jedną z największych atrakcji turystycznych w Wielkiej Brytanii.

Stacja Wiktoria

Stacja Victoria w Londynie, jeden z najbardziej ruchliwych i najbardziej imponujących terminali transportowych na świecie. Przyjmuje co roku przez bramy około 80 milionów pasażerów, co uniemożliwia zamknięcie go podczas gruntownego remontu w 2011 r. Wspaniały i kultowy dach, który został zbudowany w 1865 r. Wymagał poważnych prac konserwacyjnych i rozpoczęto wielomilionowy projekt, który miał umożliwić renowację bez przeszkadzania osobom dojeżdżającym do pracy. Wysoce spersonalizowane rusztowanie wisiało nad halą, aby zapewnić niewielkie zakłócenia i wyglądało naprawdę dziwacznie w najlepszy możliwy sposób. Prawdziwy wyczyn nowoczesnej inżynierii.

Statua Wolności

Przed budową Projektu Eden rekord świata w zakresie rusztowań należał do prac przy Statui Wolności w latach 80-tych. Projekt był gigantycznym przedsięwzięciem, które wymagało zupełnie nowego rodzaju rusztowań aluminiowych. Kosztujące 2 miliony dolarów wzniesienie i ustawienie go jako największego i najbardziej złożonego rusztowania wolnostojącego w tamtych czasach, jest nadal prawdopodobnie jednym z najbardziej znanych i szanowanych zastosowań rusztowań.

Hangar One

Nasza ostatnia struktura jest zdecydowanie na tyle wyjątkowa, że ​​zasługuje na umieszczenie na tej liście. Zbudowany w 1933 roku w hrabstwie Santa Clara w Kalifornii i nadal będący jedną z najbardziej imponujących wolnostojących konstrukcji na świecie. Został zbudowany jako hangar dla sterowca USS Macon. Aby dostosować się do samego rozmiaru i kształtu sterowca, konieczne było zaprojektowanie rusztowania na zamówienie. Tylko po to, aby stworzyć to gigantyczne i wciąż całkowicie wyjątkową osobliwość. W 2011 roku trzeba było usunąć zewnętrzne panele konstrukcji. Spowodowało to kolejny duży projekt i do dziś kopułowe rusztowanie wewnątrz hangaru jest jednym z najbardziej inspirujących projektów budowlanych, jakie kiedykolwiek wymyślono.

ESG Group

Jeśli masz jakieś pytania, eksperci z ESG Group są tutaj, aby pomóc! Zapoznaj się z naszą ofertą lub skontaktuj się z nami, aby umówić się na bezpłatną konsultację, podczas której odpowiemy na Twoje pytania i pomożemy znaleźć rozwiązanie, którego potrzebujesz.

Czekamy na Państwa pod numerem telefonu: +48 91 887 61 26 

W celu poznania szczegółów prosimy również o kontakt mailowy: office@esgsolutions.eu 

Szukasz pracy?

W ESG wierzymy, że to ludzie są kluczem naszego długofalowego sukcesu oraz że talent jest w każdym. Dlatego właśnie dostarczamy naszym pracownikom narzędzi, wskazówek i możliwości, których potrzebują aby się rozwijać oraz osiągać sukces w pracy i życiu. Udzielanie wsparcia, dzięki któremu możesz realizować swój potencjał oraz osiągać osobiste cele jest tym, co pozwala nam tworzyć firmę. Nasz sukces jest przecież połączony z Twoim. ESG Group jest znakomitym miejscem do budowania satysfakcjonującej i pomyślnej kariery, niezależnie od ścieżki zawodowej, jaką wybierasz. Przyjdź tworzyć ESG Group razem z nami!

Rekrutujemy pod numerem telefonu: +48 662 483 040; lub napisz do nas: hr@esgsolutions.eu

Możliwość komentowania została wyłączona.