Profesjonalny zawód – monter rusztowań

Postaw rusztowanie…

Metalowe często bardzo wysokie konstrukcje widzimy niemal każdego dnia nie tylko podczas budowy budynków czy przy konstrukcjach przemysłowych, ale również przy renowacji zabytków, a nawet przy budowaniu scen koncertów. Ktoś bez lęku wysokości musi jednak je bezpiecznie rozstawić i zamontować. Coraz więcej osób zaczyna zastanawiać się bowiem nad zawodem monter rusztowań. Jest to ciekawa opcja szczególnie w czasach, kiedy wielu doświadczonych fachowców decyduje się na wyjazd za granicę.

W jaki sposób zostać monterem rusztowań?

Najważniejsze jest ukończenie kursu na montaż rusztowań. Dodatkowo, w zależności od kraju, w którym chcemy pracować – również tego wymaganego za granicą. To dzięki zdanemu egzaminowi państwowemu można uzyskać uprawnienia do wykonywania zawodu. Pozyskamy w ten sposób pożyteczne umiejętności, a dodatkowo poprawimy swoją pozycję na rynku pracy. Zdarza się, że lokalne urzędy pracy dofinansowują tego typu szkolenia, warto więc mieć to na oku. Jeśli jednak mamy lęk wysokości, albo czujemy się niepewnie na drabinie, to niestety nie będzie to praca dla nas.

Czym zajmuje się monter rusztowań?

Sama nazwa zawodu już nam wiele mówi, ale w praktyce obowiązki montera rusztowań są nieco szersze niż by się wydawało. Nie tylko montuje i demontuje on dane rusztowanie, ale także dba o to, aby korzystanie z niego było bezpieczne. Zajmuje się również rozplanowaniem położenie oraz procesem samej budowy rusztowania. Nieprawidłowo połączone rusztowanie może stać się niebezpieczne dla pracujących na nim osób, wobec tego jakakolwiek pomyłka ma szansę skończyć się tragicznie. Jest to więc znacznie bardziej odpowiedzialny zawód niż wiele osób sądzi.

Ile zarabia monter rusztowań?

Nie ma co ukrywać, że jednym z ważniejszych cech każdego zawodu jest to, ile można w nim zarobić. Zarobki montera rusztowań, jak to często bywa na rynku pracy, mogą się różnić w zależności od wielu czynników. Istotne jest przede wszystkim doświadczenie i kwalifikacje pracownika, ale też wielkość firmy i jej lokalizacja. Część najbardziej doświadczonych i najlepszych monterów zarabia więcej niż początkujący. Znacznie lepsze warunki zatrudnienia można jednak znaleźć za granicą. W wielu krajach, na przykład skandynawskich, cały czas poszukuje się wykwalifikowanych fachowców.

Czy to zawód dla każdego?

Monter rusztowań to z pewnością ciekawa propozycja zawodowa. To czy warto zostać monterem to pytanie, na które każdy powinien odpowiedzieć sobie sam. Zawód ten nie ma ogromnych wymagań na starcie i gwarantuje stosunkowo łatwe znalezienie pracy, również za granicą. Wykształcenie budowlane nie jest obowiązkowe, wystarczy ukończony kurs. Sama praca z kolei wymaga jednak dużej siły i wytrzymałości fizycznej. Ważne, aby kandydat nie miał lęku wysokości i dobrze czuje się pracując na otwartych przestrzeniach. Ponadto, umiejętność pracy w zespole, zdolności techniczne, znajomość języków, komunikatywność i odpowiedzialność na pewno będą stanowić ogromne atuty kandydatów ubiegających się o to stanowisko.

ESG Group

Jeśli masz jakieś pytania, eksperci z ESG Group są tutaj, aby pomóc! Zapoznaj się z naszą ofertą lub skontaktuj się z nami, aby umówić się na bezpłatną konsultację, podczas której odpowiemy na Twoje pytania i pomożemy znaleźć rozwiązanie, którego potrzebujesz.

Czekamy na Państwa pod numerem telefonu: +48 91 887 61 26 

W celu poznania szczegółów prosimy również o kontakt mailowy: office@esgsolutions.eu 

Szukasz pracy?

W ESG wierzymy, że to ludzie są kluczem naszego długofalowego sukcesu oraz że talent jest w każdym. Dlatego właśnie dostarczamy naszym pracownikom narzędzi, wskazówek i możliwości, których potrzebują aby się rozwijać oraz osiągać sukces w pracy i życiu. Udzielanie wsparcia, dzięki któremu możesz realizować swój potencjał oraz osiągać osobiste cele jest tym, co pozwala nam tworzyć firmę. Nasz sukces jest przecież połączony z Twoim. ESG Group jest znakomitym miejscem do budowania satysfakcjonującej i pomyślnej kariery, niezależnie od ścieżki zawodowej, jaką wybierasz. Przyjdź tworzyć ESG Group razem z nami!

Rekrutujemy pod numerem telefonu: +48 788 063 666 lub napisz do nas: hr@esgsolutions.eu

Możliwość komentowania została wyłączona.