Jaka jest przyszłość rusztowań?
Przyszłość rusztowań. Praca na wysokości uległa zmianie, ale sprzęt, z którego korzystamy, pozostaje od dawna ten sam. Nadal nie ma bezpieczniejszej i tańszej alternatywy dla rusztowań budowlanych. Biorąc to pod uwagę, chociaż jego podstawowe podstawy nie zmieniły się znacząco od czasu tradycyjnych rusztowań bambusowych. Rusztowań które setki lat temu użyto do budowy Wielkiego Muru Chińskiego. W świecie rusztowań nastąpiły jednak w ostatnich latach wyraźna subtelna ewolucja. Poniżej wyjaśnimy, jak ukształtowała się branża i jak będzie się kształtować w przyszłości.
Bezpieczeństwo
Tradycyjnie w firmach produkujących rusztowania panowała bardzo zła kultura bezpieczeństwa, z niewystarczającym szkoleniem i regularnymi wypadkami postrzeganymi jako „ryzyko zawodowe”. W ostatnich latach cała branża podjęła duże wysiłki na rzecz zmniejszenia ryzyka związanego z pracą na rusztowaniach na wysokości. Obecnie wszyscy pracownicy zajmujący się rusztowaniami mają prawny obowiązek upewnienia się, że wieże dostępowe zostały prawidłowo sprawdzone po wzniesieniu. Upewniania się co tydzień, aż do ich demontażu.
Robotyka
Branża budowlana zyskała reputację branży dość konserwatywnej, jeśli chodzi o zmiany. Jednak w miarę jak firmy zaczynają zdawać sobie sprawę z dodatkowej wydajności, jaką nowa technologia może wnieść w terenie, pojawia się więcej innowacji w rusztowaniach i budownictwie. Na przykład niemiecki start-up Kewazo opracowuje zrobotyzowaną windę, dzięki której branża budowlana stanie się znacznie bezpieczniejsza.
Automatyzacja montażu rusztowań
Ze względu na ogólnie tymczasowy charakter zarządzanie rusztowaniami zawsze było postrzegane jako zadanie ręczne. Jednak metoda rozpoznawania rusztowań oparta na obrazach jest w fazie opracowywania. Może to prowadzić do automatycznego śledzenia budowy rusztowań . W ostatnich latach wypuszczono także wiele aplikacji do rusztowań, z których każda ma na celu poprawę efektywności montażu i demontażu.
Miejski parasol – estetyka rusztowań
Niektóre unikalne projekty rusztowań opracowane w ostatnich latach mają na celu poprawę typowo nijakiej i surowej estetyki rusztowań bez poświęcania użyteczności. Jednym z takich projektów był tak zwany „ Parasol miejski ”. Stworzony przez firmę NY1, który wygląda prawie jak krata, a swoją nazwę zawdzięcza wspornikom w kształcie parasola, które go podtrzymują. Ten projekt nie tylko zapewnia więcej światła na chodniku, gdy jest używany w lokalizacjach w centrum miasta, ale z daleka wygląda naprawdę spektakularnie! Można go nawet pomylić z przemyślanym projektem architektonicznym.
Wyzwania
Wraz z poprawą standardów i technologii praca na rusztowaniach stanie się zajęciem bardziej wyspecjalizowanym i będzie wymagała młodej krwi! Programy szkoleniowe i staże zawsze stanowiły dużą część montażu rusztowań i nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie się to zmieniło.
ESG Group
Jeśli masz jakieś pytania, eksperci z ESG Group są tutaj, aby pomóc! Zapoznaj się z naszą ofertą lub skontaktuj się z nami, aby umówić się na bezpłatną konsultację, podczas której odpowiemy na Twoje pytania i pomożemy znaleźć rozwiązanie, którego potrzebujesz.
Czekamy na Państwa pod numerem telefonu: +48 91 887 61 26
W celu poznania szczegółów prosimy również o kontakt mailowy: office@esgsolutions.eu
Szukasz pracy?
W ESG wierzymy, że to ludzie są kluczem naszego długofalowego sukcesu oraz że talent jest w każdym. Dlatego właśnie dostarczamy naszym pracownikom narzędzi, wskazówek i możliwości, których potrzebują aby się rozwijać oraz osiągać sukces w pracy i życiu. Udzielanie wsparcia, dzięki któremu możesz realizować swój potencjał oraz osiągać osobiste cele jest tym, co pozwala nam tworzyć firmę. Nasz sukces jest przecież połączony z Twoim. ESG Group jest znakomitym miejscem do budowania satysfakcjonującej i pomyślnej kariery, niezależnie od ścieżki zawodowej, jaką wybierasz. Przyjdź tworzyć ESG Group razem z nami!
Rekrutujemy pod numerem telefonu: +48 662 483 040; lub napisz do nas: hr@esgsolutions.eu