Rusztowanie jesienią – zagrożenia

Rusztowanie jesienią – 3 zagrożenia, na które należy uważać

Rusztowanie jesienią – zagrożenia. Jedną z najlepszych rzeczy w pracy montera rusztowań jest całodzienna praca na świeżym powietrzu. Ale jednocześnie powinieneś być w stanie poradzić sobie ze złą pogodą.

Jesienią deszcz, ciemność i burze sprawiają, że praca na rusztowaniach jest znacznie mniej komfortowa. Gdy tylko liście zaczną czerwienieć, monterzy rusztowań wiedzą, że nadszedł czas, aby przygotować się na nowy zestaw zagrożeń. Tutaj podsumowujemy, jak zminimalizować trzy największe zagrożenia w porze burzowej.

1. Naruszenie bezpieczeństwa rusztowania

Statyka i stabilność rusztowania mogą być osłabione przez burze i wiatry, które występują częściej jesienią. Jednocześnie deszcz może rozmiękczyć podłoże, na którym stoi rusztowanie, a tym samym pogorszyć jego stabilność. Aby uniknąć wypadków, zarówno samo rusztowanie, jak i jego zakotwienie należy sprawdzać po każdym zdarzeniu pogodowym, aby mieć pewność, że można je nadal użytkować.

Planując zakotwienie rusztowania, należy również wziąć pod uwagę, że jesienią częstotliwość burz i obciążenia wiatrem często wzrastają. Zwłaszcza w przypadku rusztowań z okładziną, plandeką lub innym pokryciem, różnice w siatce kotwienia mogą mieć decydujące znaczenie dla bezpiecznego użytkowania rusztowania. Skuteczne okazało się również zastosowanie urządzeń przeciwpodnoszących, które zapobiegają podnoszeniu desek rusztowania przez wiatr.

2. Uwaga, zwiększone ryzyko poślizgnięcia!

Wilgoć i liście mogą szybko sprawić, że chodzenie po rusztowaniu stanie się śliskie. Dlatego przed użyciem rusztowania należy usunąć takie potencjalne źródła zagrożenia. Ponadto obszary, w których istnieje ryzyko poślizgnięcia, muszą być oznaczone jako niedostępne. Aby ogólnie zminimalizować ryzyko poślizgnięcia się, można zastosować pomosty z profilami antypoślizgowymi. Perforowana powierzchnia pomostów zapewnia lepszą przyczepność podczas chodzenia po rusztowaniu oraz zapobiega nadmiernemu gromadzeniu się śliskiego brudu na rusztowaniu.

3. Ryzyko upadku części rusztowania i narzędzi

Szczególnie przy wietrznej lub mokrej pogodzie element rusztowania lub narzędzie może łatwo wyślizgnąć się z ręki lub zostać zdmuchnięte z rusztowania. Zarówno ciężki element rusztowania, jak i grzechotka, która na pierwszy rzut oka wydaje się niegroźna, może spowodować poważne obrażenia, ponieważ spadając z rusztowania nabierają prędkości.

Już proste siatki lub krawężniki, które zamocujesz na swoim rusztowaniu, mogą znacznie zminimalizować ryzyko wypadków w jesiennych warunkach pogodowych.

Jeśli chcesz przechowywać materiał na swoim rusztowaniu, powinieneś umieścić go w taki sposób, aby nie układać go zbyt wysoko, aby stworzyć jak najmniej powierzchni dla wiatru. Powinieneś również zawsze przechowywać materiał w taki sposób, aby nie mógł się przewrócić w niekontrolowany sposób.

ESG Group

Jeśli masz jakieś pytania, eksperci z ESG Group są tutaj, aby pomóc! Zapoznaj się z naszą ofertą lub skontaktuj się z nami, aby umówić się na bezpłatną konsultację, podczas której odpowiemy na Twoje pytania i pomożemy znaleźć rozwiązanie, którego potrzebujesz.

Czekamy na Państwa pod numerem telefonu: +48 91 887 61 26 

W celu poznania szczegółów prosimy również o kontakt mailowy: office@esgsolutions.eu

Szukasz pracy?

W ESG wierzymy, że to ludzie są kluczem naszego długofalowego sukcesu oraz że talent jest w każdym. Dlatego właśnie dostarczamy naszym pracownikom narzędzi, wskazówek i możliwości, których potrzebują aby się rozwijać oraz osiągać sukces w pracy i życiu. Udzielanie wsparcia, dzięki któremu możesz realizować swój potencjał oraz osiągać osobiste cele jest tym, co pozwala nam tworzyć firmę. Nasz sukces jest przecież połączony z Twoim. ESG Group jest znakomitym miejscem do budowania satysfakcjonującej i pomyślnej kariery, niezależnie od ścieżki zawodowej, jaką wybierasz. Przyjdź tworzyć ESG Group razem z nami!

Rekrutujemy pod numerem telefonu: +48 788 063 666 lub napisz do nas: hr@esgsolutions.eu

Możliwość komentowania została wyłączona.