Strongman razem z ESG

Starcie tytanów Strongman razem z ESG

W sobotnie popołudnie (10 lipca) byliśmy w urokliwych Gryficach. Miasto w województwie zachodniopomorskim, nad rzeką Regą, w odległości 22 km od Morza Bałtyckiego. ESG wspierało zawody sportu siłowego Strongman, polegającej na podnoszeniu, podrzucaniu lub przemieszczaniu przedmiotów o wielkiej wadze i masie. Jak się przekonaliśmy na własne oczy, zawody Strongman wymagają od zawodnika wszechstronnego przygotowania oraz połączenia na przykład: siły, wytrwałości, zwinności i koordynacji.

Rywalizowało sześciu siłaczy

Zawodnicy biorący udział w zawodach o Puchar Burmistrza Gryfic to: Grzegorz Szymański, Sławomir Toczek, Krzysztof Schabowski, Maciej Hirsz, Mariusz Dorawa oraz Tomasz Lademann. Zawody odbyły się pod czujnym okiem sędziów takich jak: Sławomir Orzeł, Krzysztof Radzikowski oraz Dominik Abus.

Na siłaczy czekało siedem konkurencji

Konkurencje w których zawodnicy rywalizowali w zawodach to:
Załadunek kul – załadunek sześciu kul o różnej masie wykonanych z betonu na podest.
Martwy ciąg – wykonuje się podnosząc sztangę, oś apollona lub platformę z ziemi do momentu, w którym plecy i nogi ćwiczącego są całkowicie wyprostowane, barki odciągnięte do tyłu.
Nosidło – przeniesienie w obu dłoniach ciężaru na konstrukcji w kształcie ramy , na określonym dystansie.
Przerzucanie opony – kilkukrotne przerzucenie opony na określoną ilość powtórzeń (4-8) w jak najkrótszym czasie.
Wyciskanie platformy – zadaniem zawodnika jest wielokrotne wyciśnięcie oburącz ciężaru, z wysokości barków , do pełnego wyprostowania rąk.
Schody równoległe – wielokrotne podniesienie z podłoża ciężaru, zwanego „sztabką” i umieszczenie go na stopniach powyżej poziomu podłoża, w jak najkrótszym czasie.
Przeciąganie liny – polega na ciągnięciu liny, przez dwie drużyny, w dwa przeciwne kierunki.

ESG na zawodach.

Nasza firma była sponsorem konkurencji o nazwie schody równoległe. Zadaniem zawodnika jest podniesienie z podłoża ciężaru zwanego,, sztabką”. Umieszczenie go na stopniach powyżej poziomu podłoża, w jak najkrótszym czasie. Ciężar ma formę stalowego prostopadłościanu z uchwytem na dłonie ponieważ zawodnik podnosi go oburącz. W Gryficach zastosowany został wariant z wzrastającym obciążeniem, zawodnik wnosi kilka ciężarów − pojedynczo − na wysokość kilku stopni. Ciężary mają różną masę. Po dojściu na szczyt schodów, zawodnik schodzi po kolejny ciężar. Konkurencję rozgrywa się od ciężaru najmniejszego, do największego.

Największe wrażenie zrobił na nas martwy ciąg z ważącym 3 tony samochodem na podeście. Martwy ciąg wykonuje się podnosząc platformę z ziemi do momentu, w którym plecy i nogi są całkowicie wyprostowane a barki całkowicie odciągnięte do tyłu.

Załoga firmy ESG z miłą chęcią obserwowała poczynania zawodników oraz mocno dopingowała siłaczom. Pogoda dopisała pomimo wielu obaw a my bawiliśmy się świetnie. Warto wspierać polskich sportowców oraz tego typu zawody sportowe. Miło było kibicować czołówce najsilniejszych mężczyzn w Polsce.

ESG Group

Jeśli masz jakieś pytania, eksperci z ESG Group są tutaj, aby pomóc! Zapoznaj się z naszą ofertą lub skontaktuj się z nami, aby umówić się na bezpłatną konsultację, podczas której odpowiemy na Twoje pytania i pomożemy znaleźć rozwiązanie, którego potrzebujesz.

Czekamy na Państwa pod numerem telefonu: +48 91 887 61 26 

W celu poznania szczegółów prosimy również o kontakt mailowy: office@esgsolutions.pl 

Szukasz pracy?

W ESG wierzymy, że to ludzie są kluczem naszego długofalowego sukcesu oraz że talent jest w każdym. Dlatego właśnie dostarczamy naszym pracownikom narzędzi, wskazówek i możliwości, których potrzebują aby się rozwijać oraz osiągać sukces w pracy i życiu. Udzielanie wsparcia, dzięki któremu możesz realizować swój potencjał oraz osiągać osobiste cele jest tym, co pozwala nam tworzyć firmę. Nasz sukces jest przecież połączony z Twoim. ESG Group jest znakomitym miejscem do budowania satysfakcjonującej i pomyślnej kariery, niezależnie od ścieżki zawodowej, jaką wybierasz. Przyjdź tworzyć ESG Group razem z nami!

Rekrutujemy pod numerem telefonu: +48 662 483 040; lub napisz do nas: hr@esgsolutions.pl

Możliwość komentowania została wyłączona.