Wyposażenie, kask budowlany

Kask budowlany

Kask ochronny budowlany stanowi bardzo istotne wyposażenie każdego montera rusztowań. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat tego rodzaju środków ochrony osobistej, a także poznać zastosowanie różnych kolorów kasków.

Kaski używane na budowie a wymagania BHP

Wśród głównych obowiązków każdego pracodawcy można w szczególności wymienić konieczność zapewnienia bezpiecznych warunków pracy dla wszystkich podległych pracowników. Takie regulacje określone są w Kodeksie pracy, dlatego każdy pracodawca powinien się do nich stosować.

Zapewnienie bezpiecznych warunków pracownikom podczas pracy może być realizowane na różne sposoby. W szczególności można wymienić zapewnienie wszystkich niezbędnych środków ochrony osobistej. Będzie to przede wszystkim odzież ochronna, która jest we właściwy sposób dopasowana do danego stanowiska pracy, a w tym kask budowlany.

Głównym celem stosowania kasków budowlanych jest odpowiednie zabezpieczenie głowy pracownika przed wystąpieniem niespodziewanych zdarzeń. Dokładniej, obejmują wystające elementy konstrukcyjne, a także spadające oraz przemieszczające się przedmioty. Kask budowlany to jeden ze środków ochrony osobistej, który powinien być używany we wszystkich miejscach, gdzie ochrona głowy stanowi obowiązkowy aspekt. Dlatego kaski powinno się zakładać w miejscach oznaczonych, ale także podczas prac z wykorzystaniem wszelkiego rodzaju szalunków, dźwigów, a także rusztowań.

Co oznaczają kolory kasków na budowie?

Kaski ochronne BHP stanowią doskonałą ochronę dla pracowników, jednak również umożliwiają łatwe rozpoznawanie osób, które pełnią na budowie różne funkcje. Dlatego powszechnie używa się kasków w różnych kolorach. Wśród nich można wymienić następujące:

– biały kask, który noszony jest przez najbardziej znaczące osoby; jest to zarówno kierownik budowy, jak i inżynier lub inspektor nadzoru budowlanego,

– pomarańczowy kask, który ubierany jest przez geodetów; wśród głównych zadań tej osoby można przede wszystkim wymienić dokonywanie wszystkich niezbędnych pomiarów, a także ustalanie odległości oraz tworzenie potrzebnej dokumentacji technicznej,

– niebieski kask, który przeznaczony jest dla osób pracujących na wysokościach, a także operatorów maszyn, elektryków oraz energetyków,

– żółty kask, który noszony jest przez pracowników fizycznych,

– zielony kask, który przeznaczony jest dla osób związanych z bezpieczeństwem i higieną pracy,

– czarny kask, który używany jest przez architektów,

– kolor czerwony, który przeznaczony jest dla gości na budowie; wśród nich można wymienić również stażystów oraz praktykantów.

Jakie kaski wybierać?

Wiele osób zastanawia się, na co konkretnie zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniego kasku budowlanego. Przede wszystkim kask ochronny budowlany powinien zapewniać pracownikowi bezpieczeństwo podczas realizowanych zadań zawodowych. Dlatego warto wybierać produkty, które będą miały dodatkowo wzmocnioną konstrukcję. Będą również stworzone z materiałów o podwyższonej odporności na różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne, a także czynniki zewnętrzne. Wśród nich można na przykład wymienić odpryski topionego metalu.

Dodatkowo warto również zdecydować się na wybór kasku budowlanego, który będzie zapewniał odpowiedni poziom wentylacji. Dzięki temu na pewno będzie się w nim komfortowo pracowało. Podczas wyboru odpowiedniego dla siebie kasku powinno się również zwrócić uwagę na taki aspekt jak pas główny kasku, który z całą pewnością zwiększy wygodę podczas pracy oraz sprawi, że kask nie będzie się zsuwał z głowy.

ESG Group

Jeśli masz jakieś pytania, eksperci z ESG Group są tutaj, aby pomóc! Zapoznaj się z naszą ofertą lub skontaktuj się z nami, aby umówić się na bezpłatną konsultację, podczas której odpowiemy na Twoje pytania i pomożemy znaleźć rozwiązanie, którego potrzebujesz.

Czekamy na Państwa pod numerem telefonu: +48 91 887 61 26 

W celu poznania szczegółów prosimy również o kontakt mailowy: office@esgsolutions.pl 

Szukasz pracy?

W ESG wierzymy, że to ludzie są kluczem naszego długofalowego sukcesu oraz że talent jest w każdym. Dlatego właśnie dostarczamy naszym pracownikom narzędzi, wskazówek i możliwości, których potrzebują aby się rozwijać oraz osiągać sukces w pracy i życiu. Udzielanie wsparcia, dzięki któremu możesz realizować swój potencjał oraz osiągać osobiste cele jest tym, co pozwala nam tworzyć firmę. Nasz sukces jest przecież połączony z Twoim. ESG Group jest znakomitym miejscem do budowania satysfakcjonującej i pomyślnej kariery, niezależnie od ścieżki zawodowej, jaką wybierasz. Przyjdź tworzyć ESG Group razem z nami!

Rekrutujemy pod numerem telefonu: +48 662 483 040; lub napisz do nas: hr@esgsolutions.pl

Możliwość komentowania została wyłączona.