Szkolenie SCC w ESG Group

Szkolenie SCC w ESG Group

W ostatnich dniach nasi pracownicy przeszli szkolenie SCC. A co to tak właściwie jest to SCC? To skrót od „Safety Certificate for Contractors”, co w języku polskim oznacza „Certyfikat Bezpieczeństwa dla Kontrahentów”. Potwierdza on, że jesteś odpowiednio przeszkolony i przestrzegasz wytycznych dotyczących bezpieczeństwa i higieny pracy, co zmniejsza ryzyko wypadków w pracy.

SCC – Safety Certificate Contractors (Certyfikacja Bezpieczeństwa Kontrahentów)

SCC (Safety Certificate Contractors, Safety Checklist for Contractors to system zarządzania bezpieczeństwem, zdrowiem i środowiskiem, dla podwykonawców (zarówno przedsiębiorstw, jak i osób fizycznych) wykonujących prace o wyższym ryzyku wypadków. Uznawany jest on za najbardziej powszechny system zarządzania BHP i ochrony środowiska w Unii Europejskiej. SCC to nazwa systemu zarządzania bezpieczeństwem pracy obowiązująca w Niemczech, Austrii, Szwajcarii oraz innych krajach UE.
 

Certyfikat SCC

Dowodzi prawidłowość wszystkich procesów wykonywanych przez podwykonawców pod kątem bezpieczeństwa pracy, szczególnie w zakresie prac niebezpiecznych.
 

System SCC został opracowany w 1990 roku w Holandii. Początkowo skierowany był dla przemysłu petrochemicznego i funkcjonował pod nazwą VCA. W roku 1997 opracowano brytyjską wersję standardu pod nazwą SCC. Aktualnie system SCC stosowany jest bardzo szeroko, w różnych gałęziach przemysłu wszędzie tam gdzie wykonywane są prace niebezpieczne dla życia ludzkiego oraz środowiska, jak np.:

 • prace budowlano-remontowe;
 • prace na wysokościach;
 • prace montażowe;
 • prace w energetyce.

System SCC jest sposobem na doskonalenie funkcjonowania organizacji, której są zlecane prace niebezpieczne w zakresie bezpieczeństwa pracy. Certyfikowany system SCC zapewnia, że wykonywane są one przez personel posiadający odpowiednie kwalifikacje, co w rezultacie stanowi, iż dane przedsiębiorstwo fachowo zarządza bezpieczeństwem pracy i środowiskiem.
 

Do kogo jest skierowane SCC?

Certyfikacja SCC skierowana jest do wszystkich firm eksportujących swoje usługi budowlane, remontowe i inne na rynek Unii Europejskiej, a zwłaszcza do takich krajów, jak: Niemcy, Holandia, Anglia i Belgia. 

Jaki jest cel stosowania systemu SCC?

Celem wdrażania i certyfikacji systemu SCC jest ujednolicenie wszystkich wymagań z zakresu BHP oraz środowiska.
 

Jakie są korzyści wynikają z wdrożonego systemu?

 • większe szanse na otrzymywanie zleceń z krajów Unii Europejskiej dzięki spełnieniu europejskich wymagań BHP;
 • gwarancje dla kontrahenta, że pracownicy zatrudnieni w zakładach przemysłowych będą posiadali odpowiednią wiedzę z zakresu przepisów i zasad BHP;
 • przejrzystość i powszechność systemu w dziedzinie bezpieczeństwa pracy dla wszystkich kontrahentów;
 • większe bezpieczeństwo pracowników dzięki odpowiednim działaniom zapobiegawczym podejmowanym  podstawie wiedzy o ryzyku zawodowym, zagrożeniach środowiskowych i wypadkowości;
 • kontrolowane ryzyko podwykonawców, dzięki zaangażowaniu pracowników wszystkich szczebli w zarządzanie aspektami BHP i środowiskowymi;
 • krótszy czas przestojów maszyn i urządzeń z winy podwykonawcy;
 • wzrost bezpieczeństwa prawnego.

Kilka zdjęć

ESG Group

Jeśli masz jakieś pytania, eksperci z ESG Group są tutaj, aby pomóc! Zapoznaj się z naszą ofertą lub skontaktuj się z nami, aby umówić się na bezpłatną konsultację, podczas której odpowiemy na Twoje pytania i pomożemy znaleźć rozwiązanie, którego potrzebujesz.

Czekamy na Państwa pod numerem telefonu: +48 91 887 61 26 

W celu poznania szczegółów prosimy również o kontakt mailowy: office@esgsolutions.eu 

Szukasz pracy?

W ESG wierzymy, że to ludzie są kluczem naszego długofalowego sukcesu oraz że talent jest w każdym. Dlatego właśnie dostarczamy naszym pracownikom narzędzi, wskazówek i możliwości, których potrzebują aby się rozwijać oraz osiągać sukces w pracy i życiu. Udzielanie wsparcia, dzięki któremu możesz realizować swój potencjał oraz osiągać osobiste cele jest tym, co pozwala nam tworzyć firmę. Nasz sukces jest przecież połączony z Twoim. ESG Group jest znakomitym miejscem do budowania satysfakcjonującej i pomyślnej kariery, niezależnie od ścieżki zawodowej, jaką wybierasz. Przyjdź tworzyć ESG Group razem z nami!

Rekrutujemy pod numerem telefonu: +48 662 483 040; lub napisz do nas: hr@esgsolutions.eu

Możliwość komentowania została wyłączona.